sobota, 12 września 2009

Agata Ratajczak

Oto kolejna solistka październikowego pokazu: Agata Ratajczak.Od dziecka interesowała się tańcem - początkowo towarzyskim i hip-hopem, a od 2006 roku całkowicie pochłonął ją taniec orientalny, zwłaszcza jego współczesna, amerykańska odmiana - tribal.
Pierwsze kroki w klasycznym belly dance stawiała pod okiem Rady Żivković oraz Lidki Rekosz. Później jej nauczycielką została Donya Rashida a także - dzięki licznym warsztatom - Samira, Elwira Janitzki, Aisha Yildirim i Łada Toulik.
W tribalu kształciła się zarówno u polskich instruktorek: Yolandy, Layali i Ani Redlin oraz zagranicznych, jak: Bri Hurley, Patricia Zornovican, Samantha Hasthorpe oraz Sharon Kihara i Ariellah
Nie da się zaprzeczyć, że Agata to wschodząca gwiazda polskiej i nie tylko polskiej sceny tribalowej. Nietrudno zauważyć, że mimo młodego wieku cechuje ją nie tylko dobra technika, ale też twórcze podejście do tańca, wyczucie przestrzeni i "instynkt" choreograficzny. Pomimo pochwał z wszystkich stron - nie spoczęła na laurach, ciągle się kształci i dąży do doskonałości.

3 października 2009 - Wieczór Tańca Orientalnego w Poznaniu

Zapraszam!

Brak komentarzy: